Основне про книгу
1859 р. Огляд давньої духовної літератури (період 862-1720). Прижиттєве видання українського богослова, історика. Відмінний стан книги. Велике фундаментальна видання на 448 сторінок.
Чим цінна книга
- автор книги український церковний діяч, що прожив в на території України.
- книга у відмінному стані.
- книзі вже більше 160 років.
ПРО ЩО КНИГА
Книга описує духовну літературу період з 862 р. тобто з виникнення держави Русі та до 1720, коли було утворено Церковный Синод РПЦ.
АВТОР
Архієпископ Філарет (1805-1866 м. Конотоп) - український церковний історик, громадський діяч, джерелознавець. Архієпископ Чернігівський і Ніжинський. Також богослов, біблеїст, патролог.
- З 6 листопада 1848 — єпископ Харківський і Охтирський.
- 7 квітня 1857 возведений у сан архієпископа
- З 2 травня 1859 — архієпископ Чернігівський і Ніжинський.
Як правлячий архієрей Харківської та Чернігівської єпархій владика Філарет дбав про забезпечення духовенства, організовував церковно-парафіяльні школи, друкарні, засновував монастирі і керував храмобудівництвом. 1860 року розпорядився масово відкрити церковно-приходські школи в селах Чернігівщини. 1861 року в губернії було понад 700 шкіл. Заснував періодичне видання «Чернігівські єпархіальні відомості». Готував програми викладання для духовних навчальних закладів на утримання яких направляв доходи від видання своїх праць. Багато коштів витрачав на благодійність, у зв'язку з чим був змушений постійно скорочувати свої витрати. Здобув популярність своїми проповідями в Харківській єпархії під час Великого посту, опублікованими під назвою «Бесіди про страждання Господа нашого Ісуса Христа», і виданням «Історико-статистичного опису Харківської єпархії».Влітку 1866 на півдні Чернігівської губернії спалахнула епідемія холери. Архієпископ Філарет вирішив відвідати цей регіон, щоб підбадьорити полеглих духом прихожан, попри те, що сам, за свідченням очевидців, був «нездоровым, расстроенным душевно и физически». Під час подорожі владика захворів на холеру і 9 серпня помер у м. Конотопі. За словами митрополита Мануїла (Лемешевского), від Конотопа до Чернігова протягом 180 верст народ змінюючи один одного супроводжував труну любого архіпастиря в кількості 10-12 тисяч чоловік. При цьому не було жодного випадку захворювання на холеру. Забули всі про цей страшний бич. Холера не дійшла до Чернігова і припинилася.Філарета (Гумілевського) було поховано у крипті під вівтарем Троїцького собору в Чернігові. У 1884 р. коштом відомого історика Г. Милорадовича на стіні храму встановили бронзову меморіальну дошку.
Характеристики книги
Розмір книги 21-14 см., 448 с. Всі сторінки присутні і міцно тримаються. В книзі все рідне.
ОРИГІНАЛЬНА НАЗВА
"Обзор русской духовной литературы 862-1720"
ДЕФЕКТИ
Нащербнутий корінець вгорі, останні 5 листків мають дирку. Загалом відмінний стан.