1773 р. Філософія Феофана Прокоповича. Український філософ, науковець, богослов. Шкіряна обкладинка. Книга у вдмінному стані.
ПРО АВТОРА
Феофан Прокопович (1677-1736) — український філософ, математик, богослов, перекладач, науковець — гуманіст, ректор Київської академії з 1710 р., а після 1716 р. чиновник, радник московського царя Петра.
Ф. Прокопович придумав концепцію російської імперії для тодішнього Московського царства, та саму назву "Росія". В той період на території Московського царства не було жодного вищого навчального закладу, тому вони активно послуговувались вченими з завойованих територій, зокрема українцями, перебирали на себе культуру, оскільки в них була на нижчому рівні.
Прокопович був автором "Духовного регламенту", основного закону церковного в імперії, внаслідок якого був створений Церковний Синод РПЦ, доречі першим хто очолив Церковний Синод був інший українець галичанин Стефан Яворський.
ЦІКАВИЙ ФАКТ
Завдяки протекції Прокоповича, який розгледів талант у молодого Михайла Ломоносова, той потрапив в університет, який тільки відкрили і де місць було вкрай обмежено. І невідомо якою би була доля майбутнього вченого, без цієї допомоги.
Дружив, з чиновником Гетьманату Яковом Маркевичем, про це навіть є згадка в цій книзі, можна прочитати в тексті який зближений.
В ЧОМУ УНІКАЛЬНІСТЬ КНИГИ
Більшість книг 19 століття були церковними, тобто для богослужіння та й друкувались старословянською мовою. Книг надрукованих цивільним шрифтом вкрай мало, а в доброму стані ще менше. Книзі вже 250 років, за цей період було дуже багато війн, катаклізмів та різних не простих ситуацій, які спіткала наша земля, в таких ситуаціях рятували зазвичай церковні книги, бо вони мали духовносвященну цінність, а філософські книги берегли менше. Тому до наших днів дійшло мінімально книг в такому стані та ще й такого періоду.
Характеристика книги
ДЕФЕКТИ
Потертості обкладинки та надщербнутий корінець. Загалом стан відмйнний, що велика рідкість для книги якій 250 років.