У чому цінність старих книг

06/27/2023
від M-admin Главный
Унікальний подарунок. 
Букіністичні книги можуть бути унікальним подарунком, чим можна дійсно здивувати важливу для Вас людину, навіть якщо в неї вже все є, такого подарунку не купити в будь якому магазині. Книги зазвичай в одному екземплярі і подібну Ви не знайдете. Також колись книгодрукування було дуже дорогим задоволенням, тому були досить не великі тиражі книг, а до нашого часу дійшло дуже мало, а в доброму стані взагалі рідкість. Тому подарувавши таку книгу, Ви точно приємно здивуєте людину здивувати яку нічим не можливо.
 
 
Інвестиція в майбутнє. 
Книги вигідні для інфестиції, бо з кожним роком дорожчають, оскільки їх обмежена кількість. Фінансова грамотність передбачає розділення капіталу на різні інвестиційні "кошики", щоб мінімізувати ризик втрати коштів, і вберегти їх від знецінення. Книги поступово зникають, кожного року їх стає менше. Є багато факторів чому це відбувається катаклізми, нещасні випадки, необережність власника книги чи форс мажорні обставини. Ці фактори призводять до того, що книг стає все менше, через що інші книги стають ціннішими, що призводить до збільшення їхньої вартості. Тому книги мають здатність до постійного росту в ціні. 

 

 
Першоджерело інформації. 
Оскільки книги змінюють і переписують не завжди достовірно навмисно чи випадково. Для прикладу У 1945 році в радянських книгах писали, що вони виграли війну в коаліції з іншими державами США, Великобританії та Франції, а потім перестали згадувати партнерів, а книги почали вилучати, зустрічаються книги 1945 р., де закреслені вручну всі згадки держав партнерів. 
 

 

Наукові дослідження.
В книзі багато фактів які колись вважались не важливими чи другорядними, тому їх упустили, а зараз з розвитком науки вони можуть мати важливе суспільне значення, для прикладу старі книги про український народ, опираючись на ці книги автори живучи в епоху цензури шукали те, що об'єднує нас з росіянами і опускали звиду, що робить нас самодостатніми і самостійними.

 

 
Унікальна інформація, яка була втрачена. 
Одного разу випадково переглядаючи старий журнал 1917 р., побачив там політична сатиру 1885 р. "Скотный двор" М. Костомарова. Її випадково виявили серед рукописів автора і вперше надрукували в цьому журналі у 1917 році. Так як вона попереджала про небезпеку революції радикального соціалізму (комунізму), то була заборонена аж до 1991 р., і навіть у період незалежності її не помітили і про існування її не знали, якби не букіністика. Унікальність цієї сатири в тому, що вона виявила, що саме українець Костомаров започаткував алегорично-політичну сатиру, а всесвітньо відомий "Колгосп тварин" (Скотный двор) Джорджа Орвела є плагіатом, або значним запозиченням на сатиру Миколи Івановича Костомарова.

 

 
Сімейна реліквія. 
Книга може стати сімейною реліквією, так як вона має не лише матеріальну, а й духовну цінність. Створення таких реліквій є важливо для сімейної пам'яті, бо формує міцну та дружню родину, нові родинні ритуали, свята, у якої з'являється спільна ціль та мета - збереження та майбутнє реліквії.
 

 

Дух епохи.
Який не можливо передати сучасними книгах. Читаючи сучасні книги з історії минулого століття, ми черпаємо прості сухі факти, дати, прізвища, не розуміючи контексту і суть епохи в якій відбувались дані події. Це те, що не передати текстом, можна лише відчути, ніби переносnbся в ту епоху і відчути на собі життя особистості того часу. Коли переглядаєш стародруки, а там сліди свічки на сторінках, ніхто на таких дрібницях не акцентує увагу, а ти вже ніби там у 17 столітті, уявляєш як вночі власник читав древні тексти, хоч був багатою людиною, але вільного часу напевно не було, щоб вижити працював зранку і до пізньої ночі, бо такі були реалії життя у наших предків.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук