ПЕРІОДИЗАЦІЯ БУКІНІСТИЧНИХ КНИГ

07/08/2023
by M-admin Главный

Букіністичні книги зазвичай поділяються на такі періоди: 

  • СТАРОДРУКИ - книги до 1850 років. Це книги які створювались та друкувались ручним способом, їх тираж зазвичай дуже малий біля 1000 шт., до наших днів дійшло їх небагато, а в доброму стані взагалі рідкість. Також такі книги зазвичай мають водяні знаки, їх можна побачити на просвітленні, як на грошах.
  • ЦАРСЬКІ - 1851-1917 років. Це книги які вже друкувались у промислових маштабах і тираж вже міг складав кілька тисяч екземплярів, але не масово, бо книги в той час могли собі дозволити лише заможні люди.
  • ПОДІЛ УКРАЇНИ 1918-1949 рр. Ранні радянські, діаспора чи українські книги у Польській державі чи інших. Після першої світової та громадянської війни українці емігрували по всьому світу, а сама Українська держава була знову розділена, а саме між СРСР, Польщею, Чехословаччиною та Румунією. В цій категорії є книги українською мовою видані на українських територіях які були у складі інших держав. Також книги українською мовою, а іноді російською які виходили в СРСР. І українські книги які виходили по всьому світу Німеччина, Франція, Канада, США, Бразилія та інші.
  • ПІСЛЯВОЄННІ 1950-2000 рр. А тут букіністичні та рідкісні книги української діаспори з усього світу та срср. Післявоєнний період відбулась масова міграція українських вчених, які продовжили займатись науковою діяльність в інших країнах. Багато книг зі спогадами та мемуарами український військових та політичних діячів, жертв радянських та німецьких репресій, які щиро хвилювались за долю України, і робили свій внесок у її майбутнє.

Comments

No posts found

Write a review