Блог

04/24/2023
by M-admin Главный
Корінневий рівень

ПЕРІОДИЗАЦІЯ БУКІНІСТИЧНИХ КНИГ

07/08/2023
by Админ

Букіністичні книги зазвичай поділяються на такі періоди: 

 • СТАРОДРУКИ - книги до 1850 років. Це книги які створювались та друкувались ручним способом, їх тираж зазвичай дуже малий біля 1000 шт., до наших днів дійшло їх небагато, а в доброму стані взагалі рідкість. Також такі книги зазвичай мають водяні знаки, їх можна побачити на просвітленні, як на грошах.
 • ЦАРСЬКІ - 1851-1917 років. Це книги які вже друкувались у промислових маштабах і тираж вже міг складав кілька тисяч екземплярів, але не масово, бо книги в той час могли собі дозволити лише заможні люди.
 • ПОДІЛ УКРАЇНИ 1918-1949 рр. Ранні радянські, діаспора чи українські книги у Польській державі чи інших. Після першої світової та громадянської війни українці емігрували по всьому світу, а сама Українська держава була знову розділена, а саме між СРСР, Польщею, Чехословаччиною та Румунією. В цій категорії є книги українською мовою видані на українських територіях які були у складі інших держав. Також книги українською мовою, а іноді російською які виходили в СРСР. І українські книги які виходили по всьому світу Німеччина, Франція, Канада, США, Бразилія та інші.
 • ПІСЛЯВОЄННІ 1950-2000 рр. А тут букіністичні та рідкісні книги української діаспори з усього світу та срср. Післявоєнний період відбулась масова міграція українських вчених, які продовжили займатись науковою діяльність в інших країнах. Багато книг зі спогадами та мемуарами український військових та політичних діячів, жертв радянських та німецьких репресій, які щиро хвилювались за долю України, і робили свій внесок у її майбутнє.

Українець який придумав Російську імперію

06/27/2023
by Админ
У 1696 р. Петро I, ставши єдиноосібним монархом, намагався ліквідувати відсталість та європеїзувати Московське царство, для цього активно проводив реформи. Але для проведення реформ потрібні освічені люди, які могли б їх впроваджувати. В той час на території Московської держави не було жодного університету чи академії, у зв’язку з чим Московська держава активно залучала вчених з приєднанних українських та інших завойованих територій.
 
Для прикладу, українець Феофан Прокопович, був одним з засновників Церковного Синоду, та автором Регламенту Духовного 1721 р. А фактичним головою новоствореного Церковного Синоду був інший українець, галичанин Стефан Яворський. Ситуація склалась таким чином, що зі 127 архієреїв, які в 1700-62 рр займали російські кафедри, 70 були українцями.
 
 
Феофан Прокопович — український науковець, богослов, ректор Київської академії, а після 1716 р. чиновник, радник московського царя Петра. Брав участь у заснуванні Академії наук у Петербурзі. Завдяки Прокоповичу, молодий М. Ломоносов отримав місце на навчання в Петербурзькій Академії, і не відомо якби склалась доля майбутнього вченого без цієї протекції.
 
 
Прокопович сформував та обґрунтував ідею зміни назви Московського царства на Російську імперію, щоб згідно візантійської та європейської традиції, надати державі величності та тисячолітньої історії. Зміна назви проголошена 22 жовтня 1721 р.
Також Прокопович, обгрунтував ідею про триєдиний народ. Є думка, що це була єдина можливість врятувати українців від повної асиміляції та знищення. Дивлячись з нашого часу вже розуміємо як цікаво повернулась історія, хоч пройшло вже 300 років.

У чому цінність старих книг

06/27/2023
by Админ

 1. Унікальний подарунок. Букіністичні книги можуть бути унікальним подарунком, чим можна дійсно здивувати важливу для Вас людину, навіть якщо в неї вже все є, такого подарунку не купити в будь якому магазині. Книги зазвичай в одному екземплярі і подібну Ви не знайдете. Також колись книгодрукування було дуже дорогим задоволенням, тому були досить не великі тиражі книг, а до нашого часу дійшло дуже мало, а в доброму стані взагалі рідкість. Тому подарувавши таку книгу, Ви точно приємно здивуєте людину здивувати яку нічим не можливо. 
 2. Інвестиція в майбутнє. Книги вигідні для інфестиції, бо з кожним роком дорожчають, оскільки їх обмежена кількість. Фінансова грамотність передбачає розділення капіталу на різні інвестиційні "кошики", щоб мінімізувати ризик втрати коштів, і вберегти їх від знецінення. Книги поступово зникають, кожного року їх стає менше. Є багато факторів чому це відбувається катаклізми, нещасні випадки, необережність власника книги чи форс мажорні обставини. Ці фактори призводять до того, що книг стає все менше, через що інші книги стають ціннішими, що призводить до збільшення їхньої вартості. Тому книги мають здатність до постійного росту в ціні. 
 3. Першоджерело інформації. Оскільки книги змінюють і переписують не завжди достовірно навмисно чи випадково. Для прикладу У 1945 році в радянських книгах писали, що вони виграли війну в коаліції з іншими державами США, Великобританії та Франції, а потім перестали згадувати партнерів, а книги почали вилучати, зустрічаються книги 1945 р., де закреслені вручну всі згадки держав партнерів. 
 4. Наукові дослідження. В книзі багато фактів які колись вважались не важливими чи другорядними, тому їх упустили, а зараз з розвитком науки вони можуть мати важливе суспільне значення, для прикладу старі книги про український народ, опираючись на ці книги автори живучи в епоху цензури шукали те, що об'єднує нас з росіянами і опускали звиду, що робить нас самодостатніми і самостійними.
 5. Унікальна інформація, яка була втрачена. Одного разу випадково переглядаючи старий журнал 1917 р., побачив там політична сатиру 1885 р. "Скотный двор" М. Костомарова. Її випадково виявили серед рукописів автора і вперше надрукували в цьому журналі у 1917 році. Так як вона попереджала про небезпеку революції радикального соціалізму (комунізму), то була заборонена аж до 1991 р., і навіть у період незалежності її не помітили і про існування її не знали, якби не букіністика. Унікальність цієї сатири в тому, що вона виявила, що саме українець Костомаров започаткував алегорично-політичну сатиру, а всесвітньо відомий "Колгосп тварин" (Скотный двор) Джорджа Орвела є плагіатом, або значним запозиченням на сатиру Миколи Івановича Костомарова.
 6. Сімейна реліквія. Книга може стати сімейною реліквією, так як вона має не лише матеріальну, а й духовну цінність. Створення таких реліквій є важливо для сімейної пам'яті, бо формує міцну та дружню родину, нові родинні ритуали, свята, у якої з'являється спільна ціль та мета - збереження та майбутнє реліквії.
 7. Дух епохи, який не можливо передати сучасними книгах. Читаючи сучасні книги з історії минулого століття, ми черпаємо прості сухі факти, дати, прізвища, не розуміючи контексту і суть епохи в якій відбувались дані події. Це те, що не передати текстом, можна лише відчути, ніби переносnbся в ту епоху і відчути на собі життя особистості того часу. Коли переглядаєш стародруки, а там сліди свічки на сторінках, ніхто на таких дрібницях не акцентує увагу, а ти вже ніби там у 17 столітті, уявляєш як вночі власник читав древні тексти, хоч був багатою людиною, але вільного часу напевно не було, щоб вижити працював зранку і до пізньої ночі, бо такі були реалії життя у наших предків.

Comments

No posts found

Write a review